Publicystyka

Mocny apel Mazurek do opozycyjnych mediów. “Nie padnie przepraszam, ale chociaż nie cenzurujcie tego”

Nowy członkiem niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego został poseł CDU Stephan Harbarth, który został wybrany przez zdecydowaną większość Bundestagu. W związku z ta sytuacją Beata Mazurek wystosowała oświadczenie do mediów.

Ciekawe jak np. Onet, TVN, GW skomentują wybór posła CDU do niemieckiego TK? Jak groteskowo w tym kontekście wyglądają ataki na PIS. Oczywiście słowo przepraszam nie padnie, ale chociaż nie ocenzurujcie tej informacji. –napisała na Twitterze rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Za Hartbarthem opowiedziało się ok. 70% głosujących posłów. Polityk jest wiceprzewodniczącym CDU, który w niemieckim parlamencie zasiada od 2009 roku, a za dwa lata zostanie prezesem niemieckiego TK. Wybór posła na sędziego trybunału spotkał się z szeroką krytyką ze strony mediów w Niemczech. Większość z nich wyraża swoje obawy przed upolitycznieniem sądownictwa, a jednocześnie zarzuca hipokryzję niemieckim parlamentarzystom, którzy wysnuwali przeciwko Polsce i Węgrom oskarżenia w podobnych sprawach.

Źródło: Twitter/ Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij