Gospodarka

Grupa Tauron zadowolona z projektu Polityki Energetycznej Polski

Cele projektu Polityki Energetycznej Polski (PEP) są zbieżne z kierunkami rozwoju Grupy Tauron – napisała grupa w piątkowym komunikacie.

Według zaprezentowanego w piątek projektu PEP podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski do roku 2040 roku będzie węgiel stanowiący 60 procent miksu energetycznego. Energetyka węglowa będzie dostosowywana do regulacji Unii Europejskiej.

“Grupa Tauron podtrzymuje, że ostatnią inwestycją w duże źródło węglowe jest blok o mocy 910 MW w Jaworznie, jednocześnie deklarując dalszą modernizację i poprawę efektywności aktywów wytwórczych i wydobywczych” – cztamy w przekazanym mediom komunikacie.

Podkreślono w nim, że spółka “pozytywnie odnosi się do akcentowanej w projekcie PEP kwestii bezpiecznej transformacji Śląska w perspektywie społecznej i gospodarczej. Grupa Tauron wierzy w możliwość sprawiedliwej transformacji obszarów przemysłowych w Europie”.

W komunikacie Taurona podkreślono fakt, że projekt nowej PEP dużą wagę przywiązuje do rozwoju odnawialnych źródeł energii. “Grupa Tauron podtrzymuje zainteresowanie inwestycjami w OZE – tak w instalacje fotowoltaiczne, jak i lądowej i morskiej energetyki wiatrowej” dodano.

Spółka zaznaczyła, że związku z ogłoszeniem projektu Polityki Energetycznej Polski i planowanymi zmianami regulacyjnymi, jak i wynikami aukcji rynku mocy, podjęła prace nad aktualizacją “Strategii Grupy TAURON na lata 2016-2025” w zakresie kształtowania miksu wytwórczego, ktora zamierza przedstawić po pierwszym kwartale 2019 roku.

TAURON Polska Energia to spółka holdingowa w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W jej skład m.in TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie – RESPECT Index.

Źródło: PAP Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij