Publicystyka

Typowy Wałęsa. Nie przepuści okazji, aby obrazić Kaczyńskiego. Nawet będąc na wycieczce w Ameryce Południowej

Lech Wałęsa to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych osób w Polsce, wobec której opinia wśród Polaków jest bardzo zróżnicowana. Choć w naszym kraju powstało wiele zarzutów co do tej postaci, Wałęsę cały czas doceniają za granicą. Tak miało być tym razem podczas podróży byłego prezydenta do Peru, aby odebrać tytuł doctora honoris causa. Oczywiście nawet tą okazję wykorzystał, aby zaatakować Jarosława Kaczyńskiego.

Uniwersytet Cesario Vallejo w Peru zaprosił Lecha Wałęsa w celu odebrania od władz uczelni doktoratu honoris causa. O całym wydarzeniu były prezydent poinformował za pośrednictwem Facebooka, gdzie umieścił sporą ilość fotografii. Oprócz zdjęć z przedstawicielami władz uniwersytetu, były lider “Solidarności” pozował także z kilkoma młodymi Peruwiankami, a na niektórych materiałach założoną miał koszulkę z napisem “Konstytucja”.

Oczywiście nawet i taką podróż Wałęsa musiał wykorzystać, aby zaatakować rząd PiS, a konkretnie Jarosława Kaczyńskiego. W tym celu udostępnił mema wyśmiewającego prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Facebook/ NCzas Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij