Kraj

Śmiała deklaracja Petru po założeniu partii. Tą wypowiedzią rozbawił internautów do łez

Ryszard Petru pokusił się o bardzo śmiałą deklarację na antenie TVP Info. Były lider Nowoczesnej ledwie co ogłosił założenie nowego ugrupowania politycznego, a już dzień później zapowiedział, że jego partia nie zamierza być opozycją podczas kolejnej kadencji w Sejmie. TERAZ! zmierza po władzę.

Były przewodniczący Nowoczesnej w sobotę wraz z Joanną Scheuring-Wielgus ogłosił utworzenie nowego ugrupowania na polskiej scenie politycznej pod nazwą TERAZ!. Jego partia ma się opierać na dwóch filarach – gospodarka i społeczeństwo. Zapowiedział też, że nie zamierza wchodzić w ścisły sojusz pokroju Koalicji Obywatelskiej, ale jest pozytywnie nastawiony na współprace. Petru może też mieć sporo powodów do radości, bo do ugrupowania przepisuje się coraz więcej członków Nowoczesnej, którym nie odpowiada Koalicja Obywatelska. Taka sytuacja miała miejsce chociażby w okręgu podkarpackim, gdzie ok. 150 byłych działaczy partii Lubnauer przeniosła się do TERAZ!.

Choć partia ledwie co zdążyła powstać, już następnego dnia jej lider zdecydował się na dość śmiałą i odważną deklarację. Będący gościem studia TVP Info Petru zaznaczył, że nie ma zamiaru “być tylko opozycją w następnej kadencji”. Były szef Nowoczesnej zaznaczył, że “interesuje go tylko przyjęcie władzy”.

-Współprzejęcie władzy w ramach szerokiej koalicji – dodał po chwili

Śmiała deklaracja polityka, który nawet w obozie opozycji nie cieszy się zbyt dużą sympatią, rozbawiła internautów.

Źródło: niezależna.pl/ twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij