Publicystyka

Rafał Ziemkiewicz ostro o artystach. Przesadził?

Rafał Ziemkiewicz słynie z tego, że w swoich komentarzach często “nie bierze jeńców” i potrafi “wsadzić przysłowiowy kij w mrowisko”. Nie inaczej było tym razem, kiedy publicysta postanowił zabrać głos w sprawie dofinansowywania środowisk artystycznych z pieniędzy publicznych. 

– Najlepszą jest poddać zatęchły półświatek artystyczny prawom rynku, i ew. tylko dyskretnie wspierać przedsięwzięcia naprawdę istotne dla wspólnoty (exemplum: film “Niepodległość”). Jeśli i tak jest to półświatek do szpiku antypatriotyczny i antytradycjonalistyczny, tym bardziej – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

– A PiS głupio wytworzył w nich przeświadczenie, że im się kasa należy jak psu buda i nic za nią nie muszą, bo som elytom i kulturom. Tusk potrafił im zabrać i przekazać na strefy kibica, to ani pisnęli – a straszny PiS rozzuchwalił to barachło do imentu – stwierdził Ziemkiewicz, odpowiadając na tweeta jednego z komentatorów.

Choć wypowiedź publicysty może budzić kontrowersje, ciężko nie przyznać mu racji.

 

Źródło: stefczyk.info Autor: NN
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij