Kraj

Macierewicz w pięknych słowach o Marszu: To nowy początek historii politycznej Polski, rozwoju formacji patriotycznej

Antoni Macierewicz nie ukrywa radości po ostatnim Marszu Niepodległości. W wywiadzie dla “Radia Maryja” były szef MON chwalił uczestników oraz inicjatywę marszu, twierdząc przy okazji, iż “Polska weszła w nową erę rozwoju państwa i formacji patriotycznej”.

Poseł na początku zwrócił uwagę, że większość mainstreamowych mediów w Polsce była przeciwnikami Marszu 11 listopada. Materiały na temat wydarzenia miały być pełne ostrzeżeń oraz obrazujące uczestników tego wydarzenia jako faszystów, rasistów czy ksenofobów. Jego zdaniem były to celowe prowokacje ze strony opozycyjnych mediów, mające na izolowanie patriotów oraz z góry zakładające, że cała inicjatywa przebiegnie w dramatyczny sposób. Dlatego też Macierewicz pochwalił uczestników wydarzenia za dobrą postawę i wyjścia na przekór przekazom płynących z mainstreamowych mediów.

Stało się inaczej dzięki nieprawdopodobnej organizacji, samokontroli, dyscypliny i wielkiej gotowości podporządkowania się autorytetowi państwa polskiego – mówił były szef MON

Macierewicz potwierdził także słowa dziennikarzy, iż na Marszu zgromadzili się Polacy z różnych miejscowości, głównie miast. Zdaniem polityka  część z maszerujących była “tymi osoba, które jeszcze dwa tygodnie wcześniej opowiedziały się przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, jednak 11 listopada potrafili pójść ramię w ramię”.

-To pokazuje, jak wielki jest zasób sił i możliwości, który ciągle nie jest przez nas, przez formację patriotyczną zagospodarowany. A może być i musi być zagospodarowany, jeżeli będziemy potrafili skutecznie do Polaków przemawiać, skutecznie razem z nimi rozmawiać – chwalił Macierewicz

Na koniec były szef resortu Obrony Narodowej wspomniał o maszerujących w Marszu członkach kompanii honorowej Wojska Polskiego, reprezentujących wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej. Macierewicz podkreślił, że szli tam dumni z bycia Polakami, zwłaszcza z okazji tak pięknej rocznicy. Jego zdaniem Marsz Niepodległości pokazał Polsce “nową erę rozwoju państwa oraz powiększenie formacji patriotycznej”, który według polityka stanowi “nowy początek politycznej historii Polski”.

-To był marsz jedności patriotycznej narodu polskiego skutecznie pokazujący, że wraz z marszem weszliśmy w nową erę rozwoju państwa i formacji patriotycznej w Polsce. Marsz, który tworzy nowy początek politycznej historii Polski. Za to najwyższe wyrazy uznania i podziękowania wszystkim, którzy go organizowali, wspierali, wszystkim, którzy wzięli w nim udział – komentował były minister

Źródło: Radio Maryja Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij