Kraj

“Blok demokratyczny” pod patronatem Donalda Tuska? Opozycja szykuje wspólną listę na wybory

Choć wybory samorządowe oficjalnie zakończyły się, politycy powoli szykują się do nowej kampanii związanej z elekcją do Parlamentu Europejskiego. Według niepotwierdzonych informacji PiS zacznie przygotowania w styczniu, podczas gdy opozycja powoli już zbiera siły i zaczyna rozmowy o utworzeniu wielkiego sojuszu, wspieranego przez Tuska.

Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna połączyły się już w trakcie wyborów samorządowych i wspólną akcję koalicję przeciwko partii rządzącej będą próbowali wystawić także w zbliżających się wyborach do PE. Być może koalicja powiększy się. Trwają bardzo poważne rozmowy z PSL, a także częścią lewicy. “Blok demokratyczny”, jak mówią o taki sojuszu eksperci, mieli by wspierać dodatkowo byli premierzy np. Leszek Miller. Z ugrupowaniem nie połączyłby się jedynie Ryszard Petru oraz Robert Biedroń.

Cała wspólna lista opozycja miałaby zostać objęta patronatem Donalda Tuska. Na razie nie wiadomo jaką rolę miałby pełnić przewodniczący Rady Europejskiej.

Źródło: wp.pl Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij