Kraj

Anna Morawiecka: z gazetami kłamiącymi na mój temat spotkam się w sądzie

Z gazetami, które kłamią na mój temat spotkam się w sądzie; nie zamierzam ubiegać się o stanowisko starosty powiatu trzebnickiego, zaś medialne zarzuty pod moim adresem są kompletnie absurdalne – oświadczyła Anna Morawiecka, siostra premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecka w oświadczeniu podkreśliła, że “kolejny raz +Nowa Gazeta Trzebnicka+ i +Gazeta Wyborcza+ podjęły brutalny atak” na jej osobę.

Dodała, że w czwartkowych publikacjach tych mediów – wydaniu papierowym “NGT” i internetowym “GW” – jest twierdzenie, że jako potencjalny kandydat na fotel starosty trzebnickiego oferowała radnej powiatowej “za odpowiednie głosowanie” stanowiska w zarządach Spółek Skarbu Państwa.

“Oświadczam, że nie zamierzam ubiegać się o stanowisko starosty powiatu trzebnickiego. Oświadczam, że wskazanej w artykułach radnej powiatowej nie znam, w związku z tym zarzuty obu gazet pod moim adresem są kompletnie absurdalne. Z gazetami, które kłamią na mój temat spotkam się w sądzie” – podkreśliła Morawiecka.

W piątek “GW” napisała, że “prezesura w jednej ze spółek samorządowych lub stołek wiceprezesa w innej, należącej do KGHM – to cena, za jaką PiS chce kupić stanowisko starosty powiatu trzebnickiego dla siostry premiera Mateusza Morawieckiego”. Jak przypomniała “GW” wybory do rady powiatu trzebnickiego wygrała Koalicja Obywatelska, która – w koalicji ze związaną z PSL Wspólnotą Samorządowo-Ludową – ma większość.

Jak napisał dziennik “dotychczasowego starostę z PiS zastąpić ma Małgorzata Matusiak z PSL”. “Ale kilka dni temu do kandydatki zgłosiła się osoba z propozycją: jeśli przed poniedziałkiem wycofa swoją kandydaturę, a w tajnym głosowaniu poprze zgłoszoną przez PiS Annę Morawiecką, otrzyma dobrze płatną posadę” – pisze “GW”.

“Do naszej redakcji zgłosił się jeden z radnych powiatowych, który został wybrany na rozpoczynającą się, nową kadencję samorządową. Na ręce redaktora naczelnego złożył oświadczenie, w którym stwierdził, że na spotkaniu organizacyjnym radnych, którzy uzyskali mandaty radnych z ramienia Koalicji Platforma.Nowoczesna oraz Wspólnoty Samorządowo-Ludowej, radna Małgorzata Matusiak mówiła, że dostała propozycję nie do odrzucenia: jeśli zrezygnuje z kandydowania na stanowisko starosty, będzie mogła wybierać spośród dobrze płatnych stanowisk w spółkach skarbu państwa, które po podpisaniu umowy koalicyjnej pomiędzy PiS a Bezpartyjnymi radnymi w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przejdą pod ich zarząd. Propozycję miała jej składać osoba, która powoływała się na Annę Morawiecką” – napisała natomiast na swej stronie “NGT”.

Pełnomocnik Anny Morawieckiej skierował w czwartek do “NGT” żądanie opublikowania sprostowania. Jednocześnie – w piśmie do redakcji – wskazał, że konstrukcja materiału prasowego prowadzi do naruszenia dobrego imienia jego klientki. Pełnomocnik “w konsekwencji dokonanych naruszeń” wezwał redakcję do zapłaty – tytułem zadośćuczynienia – na cel charytatywny 50 tys. zł. Morawiecka dodała, że podobne pismo zostanie skierowane do “GW”.

Morawiecka w ostatnich wyborach samorządowych kandydowała na burmistrza Obornik Śląskich. Przegrała z należącym do PO dotychczasowym burmistrzem Arkadiuszem Poprawą. Poprawa wygrał wybory w pierwszej turze, zdobywając 6615 głosów. Na Morawiecką zagłosowało 2935 wyborców. Byli to jedyni kandydaci na fotel burmistrza.

 

 

 

Źródło: PAP/stefczyk.info Autor: JB
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij