Kraj

“Urodziny Hitlera w lesie” najlepszym reportażem roku? TVN otrzymało właśnie nagrodę

Urodziny Adolfa Hitlera w wodzisławskim lesie, zorganizowane przez grupkę neonazistów, wzbudziły poważne spekulacje w całej Polsce. Tymczasem odpowiedzialni za nagranie całego zdarzenia dziennikarze TVN otrzymali nagrodę za najlepszy reportaż roku. 

Sprawa reportażu “Superwizjera”, w którym dziennikarze TVN zaprezentowali grupę neonazistów czczących urodziny Adolfa Hitlera w wodzisławskim lesie, wzbudziła wiele kontrowersji. Wszystko za sprawą zeznań jednego z zatrzymanych, które ujawnił portal wpolityce.pl. Zgodnie z nimi grupa neofaszystów miała otrzymać 20 tys. złotych od “tajemniczych mężczyzn”. Warunkiem miało być zorganizowanie urodzin zbrodniarza wojennego oraz zaproszenie na całe wydarzenie reporterów TVN pod przybranymi nazwiskami.

Choć to zeznanie rzuca na sprawę zupełnie nowe światło, na razie nie ma innych dowodów potwierdzających teorię o ustawionym materiale. TVN zaprzecza także, aby do takiej sytuacji miało dojść i potępia spekulacje na ten temat.

Stacja na razie nie ma większych powodów do obaw, a obecnie może świętować. Otóż dziennikarze Bernard Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski otrzymali nagrodę Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. Za reportaż o “urodzinach Hitlera w lesie”, który zdaniem radiowej Zetki był najlepszym materiałem roku. Oprócz tego TVN otrzymało nagrodę finansową w wysokości 50 tys. złotych netto.

Źródło: Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Twitter

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij