Kraj

Trzaskowski o organizacji Marszu Niepodległości “Widzę sojusz PiS z narodowcami”

Rafał Trzaskowski był gościem na antenie stacji TVN24. Prezydent elekt stolicy pytany był o sprawy związane z polityką, jaką będzie prowadził na przyszłym stanowisku. Polityka spytano także o organizację Marszu Niepodległości.

Sprawy organizacji marszów w Warszawie wzbudzają spore kontrowersje. Nie przypadkowo też ten temat pojawił się także podczas debaty wyborczej kandydatów na urząd prezydenta stolicy. Polityk PO był wielkim zwolennikiem przemarszów środowisk LGBT, ale niechętnie wypowiadał się o inicjatywie narodowców, którzy co roku organizowali wielki marsz z okazji Święta Niepodległości.

Dziennikarze TVN chcieli się dowiedzieć od przyszłego prezydenta Warszawy, czy jego podejście w tej sprawie się zmieniło i jak Trzaskowski zareaguje na organizację Marszu Niepodległości w roku 2019. Trzaskowski odpowiedział, że nie widzi  żadnych przeszkód, jeśli nie będzie żadnych przesłanek, iż przemarsz będzie niebezpieczny. Dodatkowo wskazał, że gdyby rząd ponownie brał odpowiedzialność za całe przedsięwzięcie, nie będzie mieć nic przeciwko. Dodatkowo polityk PO zasugerował, iż widzi “sojusz pomiędzy PiS, a narodowcami”.

– Jeżeli rząd powie tak: bierzemy za to pełną odpowiedzialność, zabezpieczamy marsz, jeżeli się pojawiają rasistowskie hasła, przychylimy się do wniosku miasta o rozwiązanie demonstracji, wtedy oczywiście nie ma żadnych podstaw, żeby a priori zakazać  –mówił prezydent elekt Warszawy

Źródło: tvn24 Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij