Kraj

Świat kibiców poruszony. Dostrzegli Piłsudskiego w dymie

Choć Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy kilka dni temu, emocje po nim wciąż nie opadły. Co chwila publikowane są relacje, filmy czy zdjęcia przedstawiające sam Marsz czy jego uczestników. Jednak jedno ze zdjęć przykuło szczególną uwagę wśród części społeczności. Fotografia, na której miał zostać ujęty… sam marszałek Piłsudski.

Podczas całego wydarzenia zostało użytych wiele środków pirotechnicznych, które pozwalały nieco ubarwić święto, a wzbudzały także spore zainteresowanie osób, które fotografowały przebieg marszu. Jednej z nich udało się uwiecznić niezwykłe ujęcie niecodziennego ułożenia kłębków dymu, które utworzyły twarz. Część osób od razu spostrzega, iż bardzo ona przypomina twarz Józefa Piłsudskiego.

Sama autorka zdjęcia oraz profil, który udostępnił fotografię zarzekają się, iż zdjęcie w żaden sposób nie zostało przerobione. Choć okoliczności, w których zaobserwowano niezwykłe ułożenie kłębków dymu, sprawiają, że można puścić wodze fantazji, wizyta jednego ze stwórców Niepodległej wydaje się (usprawiedliwioną – właśnie z racji okoliczności) nadinterpretacją.

Nie są to oczywiście pierwsze tego typu przypadki, kiedy część ludzi doszukuje się twarzy w dymie. Kilka lat temu popularne w serwisie Youtube były filmy z ataków na World Trade Center, gdzie z kłębów dymu, który wydobywał się z wieżowców WTC, autorzy doszukiwali się rysów twarzy.

Źródło: Facebook Autor: JD
Fot. Facebook

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij