Kraj

Brytyjski dziennik krzyczy o marszu faszystów? No to niech lepiej zobaczą te zdjęcia

Choć Marsz Niepodległości osiągnął niebywały sukces frekwencyjny i organizacyjny, przebiegając od początku do końca spokojnie, część osób już stara się przypisać mu łatkę “przemarszu faszystów”. Robi to nie tylko polska opozycja, ale także część światowych mediów. Jaka jest odpowiedź ze strony osób broniących Marszu? Znakomita!

Brytyjski “Daily Star” opublikował artykuł odnoszący się do Marszu Niepodległości. Z dość wymownym tytułem, sugerującym, iż w “Polsce znalazły się białe, skrajnie prawicowe ugrupowania, które porwały Marsz Niepodległości”. W materiale można przeczytać m.in. iż Marsz Niepodległości jest marszem faszystów, że są wykrzykiwane hasła antyimigranckie oraz obrażające Antifę, pochwałę dla decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Na odpowiedź zarówno “Daily Star”, jak i inne osoby czy media podnoszące podobną linię oskarżenia, nie trzeba było długo czekać. I trzeba – jest ona znakomita. Część użytkowników Twittera opublikowała zdjęcia z Marszu, na których widnieją osoby różnych nacji, ras, kultury, wyznania czy także inwalidzi. Wszyscy radośni z powodu wspólnej celebracji Święta Niepodległości

Pytanie się nasuwa jasno – gdzie ten marsz pełen faszystów?

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij