Kraj

Piękne słowa premiera Morawieckiego. “Niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, wszyscy cieszymy się, że mamy wolną Polskę”

Jestem przekonany, że niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy wszyscy cieszymy się z tego, że mamy wolną Polskę – mówił premier Mateusz Morawiecki inaugurując piknik rodzinny w ogrodach KPRM. Musimy budować porozumienie ponad podziałami; ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję – dodał.

Mateusz Morawiecki inaugurując w niedzielę piknik rodzinny w ogrodach kancelarii premiera z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, podziękował wszystkim za przybycie. “Dziękuję, że przybyliście tutaj ze swoimi dziećmi świętować na wesoło to wspaniałe, nasze radosne bardzo święto” – podkreślił szef rządu.

“Jestem głęboko przekonany, że niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy, kto skąd pochodzi, wszyscy cieszymy się z tego, że mamy wolną Polskę, możemy ją sobie po swojemu urządzać. To jest podstawowy warunek tego, żeby Polska stawała się coraz silniejsza, zasobniejsza, szczęśliwsza, bo wcześniej tak było, że owoce naszego wzrostu w czasach okupacji niemieckiej, ktoś inny konsumował, ktoś inny korzystał na naszej ciężkiej pracy” – mówił szef rządu.

“Dzisiaj nasz dom możemy sami sobie bardziej sprawiedliwie, efektywnie urządzać i po to jest też święto, którym mamy potwierdzić właśnie nasze możliwości, otwarcie na nowe lata, na lata, gdzie patrzymy w przyszłość i staramy się rozpoznać te znaki przyszłości, bo te nasze święto, to wielkie zobowiązanie wobec bohaterów sprzed 100 lat” – dodał Morawiecki.

Premier podkreślił również, że dziś mamy “czasy łaskawsze”, niż te, w których żyli bohaterowie naszej niepodległości. “Chcemy je jak najlepiej wykorzystać dla dobra naszej ojczyzny. Dlatego staramy się budować porozumienie, kompromis w najważniejszych sprawach, takich jak bezpieczeństwo, jak zasobne życie naszych rodaków” – mówił Morawiecki.

Jak podkreślił, to musi być porozumienie ponad podziałami. “Ja takie porozumienie ze swojej strony deklaruję, bo wierzę w to, że wtedy rodzi się w takim państwie – które ma pewną swoją spójność, kiedy całe społeczeństwo podziela pewne cele – największa wartość i siła, którą możemy wykorzystać dla budowy naszej ojczyzny na następne dziesięciolecia, na następne sto lat i jeszcze dłużej” – wskazał szef rządu.

Morawiecki przespacerował się wśród stoisk, rozmawiał z uczestnikami pikniku, którzy licznie przybyli do kancelarii, oraz robił sobie z nimi zdjęcia.

Piknik uświetniły takie atrakcje jak pokazy Wojska Polskiego i służb mundurowych, zawody sportowe, zabawy dla dzieci, obiad polowy. Zaplanowano także koncerty m.in. Donia, Meza, Stachursky’ego i zespołu Red Lips.

Uczestnicy pikniku mogą odwiedzić stoiska przygotowane przez resorty: obrony narodowej, sprawiedliwości, finansów czy zdrowia, a także przez spółki PGNiG, PGE, ENERGA, PKN ORLEN oraz PKO BP.

Wieczorem, o godz. 19.30, między mostami Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim, na wysokości Centrum Nauki Kopernik, na warszawiaków czeka też pokaz fajerwerków, któremu towarzyszyć będzie iluminacja świetlna.

 

Źródło: PAP Autor: Anna Tustanowska
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij