Kraj

Skandaliczne słowa Lubnauer o Marszu Niepodległości

Prezydent i premier razem z narodowcami pójdą w marszu pod znakiem falangi i przy hasłach, które nie przystoją głowie państwa – powiedziała PAP w sobotę liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Odnosząc się do porozumienia strony rządowej i Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” ws. marsz na 100-lecie odzyskania niepodległości, powiedziała: “Widziałam jadących na ten marsz, którzy zabrali ze sobą wszystkie falangi i inne oznaczenia plemienne. W związku z tym, zapewne to będzie dokładnie ta sytuacja, w której prezydent i premier pójdą razem z narodowcami pod znakiem falangi, przy hasłach i banerach, które nie przystoją głowie państwa”.

Zdaniem szefowej Nowoczesnej, PiS po “klęsce w dużych miastach w wyborach samorządowych” sięga po najtwardszy, prawicowy elektorat. “Ja na pewno pod znakiem ONR i pod hasłami rasistowskimi nie pójdę w marszu” – oświadczyła Lubnauer. Poinformowała jednocześnie, że 11 listopada weźmie udział w paradzie niepodległości w Łodzi.

Strona rządowa i Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości” porozumiały się w piątek tuż przed północą, jak świętować marsz z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Przedstawiciele obu stron opracowali wspólny komunikat, w którym zapraszają wszystkich 11 listopada na godz. 14 na Rondo Romana Dmowskiego. Dodano, że o godz. 15 przewidziane jest przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Rebelińska
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij