Sport

Zbigniew Boniek krytyczny wobec hasła: Bóg, Honor i Ojczyzna. Prezes PZPN krytykuje nowe paszporty

“Bóg, Honor, Ojczyzna” – takie hasło widnieje na najnowszych paszportach wydawanych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Choć większość osób uznała to za piękną inicjatywę, znajdują się też tacy, którym te ważne dla Polaków słowa przeszkadzają. Wśród ludzi, którym nowe hasło na paszporcie się nie podoba, jest prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Były zawodnik m.in. Widzewa Łódź, Juventusu Turyn czy AS Romy udostępnił wpis Kai Godek, w którym kobieta odpowiada osobom przeciwnym hasłu “Bóg, Honor, Ojczyzna”, aby zrezygnowali z polskiego obywatelstwa, skoro nie umieją uszanować swojego pochodzenia. Prezes PZPN uznał, że pomimo, iż identyfikuje się jako Polak, katolik i patriota, to nowe hasło paszportowe nie przypadło mu do gustu. Swoją wypowiedź skwitował pytaniem, kim jest Kaja Godek “bo jej nie kojarzy”.

Były piłkarz wywołał swoim wpisem szeroką dyskusję. Część osób przyznała rację prezesowi PZPN, krytykując przy okazji Kaję Godek. Inni byli odmiennego zdania i wyrażali się pozytywnie o haśle na paszportach. Niektórzy z komentujących sugerowali, że Zbigniew Boniek próbuje odwrócić uwagę od blamażu, który przytrafił się podczas losowania Pucharu Polski.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. wikipedia

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij