Świat

Ponad 30 budynków na całym świecie rozbłyśnie na biało-czerwono na 100-lecie niepodległości

Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych, mówił na łamach programu „Kwadrans Polityczny” w TVP Info o światowych obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Mogę zdradzić, że 11 listopada między innymi figura Chrystusa w Rio de Janeiro będzie podświetlona na biało-czerwono, również Krzywa Wieża w Pizie, piramidy egipskie. Tych obiektów będzie ponad 30 na całym świecie. Burdż Chalifa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – jeden z najwyższych budynków na świecie” – mówił wiceszef MSZ.

Szynkowski vel Sęk poinformował również, że MSZ przygotował także akcję, w ramach której obcokrajowcy będą czytać depeszę dyplomatyczną marszałka Józefa Piłsudskiego z 16 listopada 1918 roku, w której informowano o powstaniu państwa polskiego.

„To był ten symboliczny dzień, kiedy drogą dyplomatyczną poinformowano, że państwo polskie powstało – odzyskało niepodległość” – mówił wiceszef resortu spraw zagranicznych.

 

Źródło: tvp.info/stefczyk.info Autor: JB
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij