Publicystyka

Piękny gest Litwinów na rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Bracia, dziękujemy!

Oryginalny i niecodzienny pomysł na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały Koleje Litewskie. Pracownicy litewskiego narodowego przewoźnika kolejowego odegrali hymn Rzeczypospolitej… na lokomotywach. Nad prawidłowym wykonaniem utworu czuwał maestro Zbigniew Lewicki.

O zorganizowanej przez Litwinów akcji poinformował branżowy portal rynek-kolejowy.pl, na którym wypowiadali się autorzy pomysłu:

– W tym ważnym dniu składamy najlepsze życzenia wszystkim Polakom. Koleje Litewskie są mocno związane z Polską, mamy tu wielu partnerów i klientów, którzy poznali nas jako spółkę nowoczesną i gotową do niestandardowych rozwiązań. Od niedawna łączy nas też „Rail Baltica”. Znaleźliśmy więc sposób, by w naszych życzeniach mocno wybrzmiała kolejowa nuta – komentował Mantas Bartuška, dyrektor generalny Kolei Litewskich.

Całość akcji koordynował od strony muzycznej dyrygent, wirtuoz skrzypiec i koncertmistrz Litewskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej, Zbigniew Lewicki.

– Cieszę się, że ja także mogę złożyć życzenia Polsce w tak niecodzienny sposób. Jestem litewskim Polakiem, dlatego to święto jest dla mnie ważne. Duże wrażenie zrobiły na mnie okoliczności pracy. Określiłbym je jako bardziej technicznymi niż zwykle – mówił dyrygujący lokomotywami muzyk wypowiadając się dla portalu rynek-kolejowy.pl.

Doceniamy ten piękny gest i dziękujemy wszystkim Litwinom i Polakom mieszkającym na Litwie. Labai ačiū!

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. YouTube

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij