Kraj

Wzruszający spot zachęcający do udziału w marszu 11 listopada

Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci w pięknym biało-czerwonym marszu organizowanym przez Państwo Polskie – apelują przedstawiciele kombatantów w spocie zamieszczonym na twitterowym koncie KPRM.

“Tak piękny, tak ważny dzień dla naszej kochanej ojczyzny zdarza się tylko raz w życiu. Z miłości do Polski walczyliśmy o wolność, o niepodległość, o godność, o przyszłość i jako naród zwyciężyliśmy” – mówią przedstawiciele kombatantów w opublikowanym w czwartek spocie.

“W imieniu własnym oraz środowisk kombatantów z dumą i radością zapraszam wszystkich rodaków 11 listopada do Warszawy” – mówi dalej jedna z kombatantek.

“Pójdźmy razem, zjednoczeni i uśmiechnięci w pięknym biało-czerwonym marszu organizowanym przez Państwo Polskie” – dodaje inny z kombatantów.

“Dla niepodległej!” – podkreślają kombatanci wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim na zakończenie filmu.

Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, współtworzone przez m.in. Ruch Narodowy i Obóz Narodowo-Radykalny.

W związku z tą decyzją w środę doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono, że zostanie zorganizowany “wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd.

 

 

Źródło: PAP Autor: Rafał Białkowski
Fot. Twitter/KPRM

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij