Kraj

Mocne wystąpienie Jakubiaka. Polityk krytykuje decyzję Gronkiewicz-Waltz “Zbóje jedne, marnujecie Polskę”

Decyzja Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu Marszu Niepodległości wywołała natychmiastową reakcję w całej Polsce. Do sprawy odnieśli się także posłowie podczas ostatniego posiedzenia sejmu, gdzie większość z nich krytykowało decyzję ustępującej prezydent Warszawy. Do jednych z mocniejszych przemówień należało to, które wygłosił Marek Jakubiak.

Były już polityk ugrupowania Pawła Kukiza skrytykował decyzję ustępującej prezydent Warszawy, która po konsultacji z prezydentem elektem Rafałem Trzaskowskim, a także swoimi urzędnika postanowiła wydać zakaz organizacji Marszu Niepodległości. Powodem tej decyzji miały być potencjalne zagrożenia, które mogłyby się zdarzyć podczas przemarszu np.z użyciem środków pirotechnicznych. Jakubiak uznał takie postanowienie za absurd, podkreślając na początku swojego wystąpienia, że “nie jest rasistą”. Jest to odpowiedź na insynuacje przeciwników narodowców, którym zarzuca się często zachowania i poglądy rasistowskie, ksenofobiczne czy antysemickie.

Stolica Polski nie jest pani Gronkiewicz-Waltz, Polska nie jest tylko w rękach Platformy Obywatelskiej. To jest miasto wszystkich Polaków, a wolność zgromadzeń, wolność wypowiedzi to podstawa demokracji, tymczasem zbóje jedne, marnujecie nasze państwo na oczach świata – powiedział Jakubiak na mównicy sejmowej, kwitując swoje wystąpienie słowami, iż to opozycja “dokłada iskrę do niepokoi w Polsce”

Źródło: Autor: JD
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij