Kraj

Nietrzeźwy mieszkaniec Nowej Huty usiłował wysadzić blok

Nietrzeźwy 43-latek usiłował wysadzić blok na jednym z osiedli w Nowej Hucie w Krakowie. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Za spowodowanie zagrożenia życia wielu osób 43-latkowi grozi do 10 lat więzienia – poinformował we wtorek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

O sprawie poinformowała policję kobieta, którą wraz z dziećmi mężczyzna wyrzucił z mieszkania. Pokrzywdzona zawiadomiła funkcjonariuszy, że agresor pozostał w mieszkaniu i planuje wzniecić pożar.

Policja ustaliła, że mężczyzna odkręcił w mieszkaniu gaz i groził wysadzeniem budynku. Na miejsce wezwano także załogę straży pożarnej i ratownictwa medycznego.

Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez stróżów prawa. Kiedy funkcjonariusze zauważyli dym wydobywający się z okna, zadecydowali o siłowym wejściu do mieszkania.

Gdy strażacy gasili pożar, policjanci zauważyli sprawcę, który przez balkon usiłował wydostać się z zadymionego lokum. Policja udaremniła mu ucieczkę.

 

 

 

 

Źródło: PAP Autor: Beata Kołodziej
Fot. Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij