Kraj

Dziś konferencja prezesa Kaczyńskiego – będzie powyborcze rozliczenie? Błaszaczak: Zwyciężyliśmy praktycznie we wszystkich kategoriach

– Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawi dziś na konferencji prasowej dane dotyczące wyników wyborów samorządowych – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

Konferencja prasowa Jarosława Kaczyńskiego to efekt wczorajszego spotkania kierownictwa PiS-u z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa partii rządzącej. Jak informuje Radio Maryja, jednym z tematów rozmów były wyniki wyborów samorządowych.

Według Błaszczaka ostatnie wybory samorządowe pokazały ogromny potencjał PiS i zakończyły się zwycięstwem wyborczym Zjednoczonej Prawicy.

– To było czwarte zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Cztery lata temu w wyborach samorządowych również wygrało Prawo i Sprawiedliwość, potem wybory prezydenckie, wybory parlamentarne i teraz wybory samorządowe. Pobiliśmy dotychczasowy rekord AWS-u z 1998 roku, jeżeli chodzi o poparcie w wyborach lokalnych, w wyborach samorządowych, a więc jest to najlepszy, najwyższy wynik w historii. Zwyciężyliśmy praktycznie we wszystkich kategoriach – przekonuje Błaszczak.

Źródło: stefczyk.info Autor: pf
Fot. PAP

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij