Kraj

Szef sztabu wyborczego PiS: 35-40 proc. pod szyldem PiS dobrze rokuje na wybory do Sejmu

W samorządowej dogrywce górą w większości kandydaci komitetów lokalnych. Nasze 35-40 proc. pod własnym szyldem w dużych i średnich miastach plus zdecydowane zwycięstwo w większości regionów dobrze rokuje na wybory do Sejmu – ocenił w niedzielę szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Według sondażu Ipsos wybory prezydenta miasta w Gdańsku wygrał Paweł Adamowicz; głosowało na niego 64,7 proc. wyborców; na Kacpra Płażyńskiego – 35,3 proc. Z kolei – według sondażu – wybory na prezydenta Krakowa wygrał Jacek Majchrowski; głosowało na niego 64,6 proc. wyborców, na Małgorzatę Wassermann – 35,4 proc. Natomiast – według sondażu – wybory na prezydenta Kielc wygrał Bogdan Wenta; głosowało na niego 64 proc. wyborców, na Wojciecha Lubawskiego – 36 proc.

Do sondaży i wstępnych wyników odniósł się na Twitterze Poręba. “W samorządowej dogrywce górą w większości kandydaci komitetów lokalnych. Nasze 35-40 proc. pod własnym szyldem @pisorgpl w dużych i średnich miastach plus zdecydowanie zwycięstwo w większości regionów dobrze rokuje na wybory do Sejmu RP. W 4 meczach PiS kontra reszta Świata 1:0:)” – napisał polityk.

Źródło: PAP Autor: Grzegorz Bruszewski
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij