Kraj

Kukiz apeluje do Jakubiaka “Powinien złożyć mandat poselski za oszukanie wyborców”

Spór na linii Kukiz-Jakubiak wciąż trwa. Pomimo odejścia przedsiębiorcy z ugrupowania Kukiz’15, lider partii apeluje do niego, aby ten złożył mandat poselski z powodu “oszukania wyborców”.

Jakubiak swoją decyzję o opuszczeniu partii obwieścił w piątek. Przyczyną odejścia był najprawdopodobniej spór w relacjach pomiędzy nim, a liderem ugrupowania Pawłem Kukizem. Były muzyk krytykował kampanię wyborczą Jakubiaka, a oliwy do ognia dolał swoimi wpisami sugerującymi odejście z partii. Była to odpowiedź na tweeta przedsiębiorcy, który życzliwie wyrażał się o posłach Andruszkiewiczu i Kuleszy, którzy opuścili ugrupowanie Kukiza.

Lider antysystemowców był gościem RMF FM, gdzie wypowiedział się na temat ostatnich zajść w partii. Uciął spekulacje na temat problemów z partii, twierdząc, że wszystko jest w porządku. Jego zdaniem ugrupowanie opuścili jedynie “koniunkturaliści”, którzy powinni oddać swój mandat poselski z powodu “oszukania wyborców”.

W ogromnym skrócie: wyborcy zostali oszukani, zdradzeni, ja zostałem oszukany. Takie osoby powinny złożyć mandat. Jeżeli pan Jakubiak chce zakładać swoją partię, “Jakubiak’23” czy tam nie wiem jaką, to proszę złożyć mandat. Jest rok czasu, można przygotować tę partię i wystartować z tą partią w wyborach – powiedział Kukiz

Uciął także spekulacje na temat zarzucanych mu problemów z alkoholem, twierdząc, że jego ostatnie wpisy na Twitterze były jedynie “poniesieniem przez emocje”. Jego zdaniem cała sytuacja została “bardzo mocno napompowana”.

Źródło: niezależna/ rmf fm Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij