Kraj

D. Tusk przekonuje, że 500+ wypłacane jest dzięki jego pracy. „Polskę stać po moich rządach i premier Kopacz na wypłacanie takich świadczeń socjalnych”

Po przesłuchaniu na komisji ds. Amber Gold były premier Donald Tusk rozmawiał z dziennikarzami i dzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi aktualnej sytuacji politycznej w Polsce.

Jestem przekonany, że ta komisja, która jest ewidentnie na zamówienie polityczne, bo tutaj nikt nie może mieć wątpliwości, że cała narracja przygotowana przez PiS: pierwszy punkt – Polska w ruinie, później kiedy okazało się, że można wypłacić 500+ polskim dzieciom, to trzeba jakoś wytłumaczyć jak to możliwe, że Polska w ruinie, a okazuje się, że Polskę stać po moich rządach i premier Kopacz na wypłacanie takich świadczeń socjalnych, więc skonstruowano tezę, że te pieniądze się znajdą, bo będzie odzyskany VAT – mówił Tusk.

Szef Rady Europejskiej żalił się także na pracę komisji, przed którą zeznawał:

– I do tego trzeba było dołożyć jeszcze tę atmosferę dwuznaczności czy twardych oskarżeń ws. VAT-u. I dlatego nie mam szczególnego przekonania, że istnieje jakikolwiek inny powód powołania tej komisji niż udowodnienie tej politycznej tezy – oceniał były premier.

Tusk wypowiedział się także w kwestii dotyczącej tzw. „Polexitu”, który ocenił jako „sprawę dramatycznie poważną”:

– Sprawa jest dramatycznie poważna, a ryzyko jest śmiertelnie poważne; chciałbym, żeby ci, którzy robią wszystko w stronę tzw. Polexitu opamiętali się – mówił.

Przewodniczący RE przypomniał, że w sprawie wyjścia państwa członkowskiego z Unii ma już doświadczenie z byłym premierem Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem:

– Pracowałem z nim dzień w dzień, żeby uniknąć +Brexitu+. To on wpadł na pomysł referendum, a później robił wszystko, żeby utrzymać Wielką Brytanię w Unii Europejskiej, a ją wyprowadził, a wydaje mi się europejsko sprytniejszy niż dzisiaj rządzący PiS-owscy ministrowie – ocenił Donald Tusk.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. PAP/Paweł Supernak

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij