Kraj

Pilne! PiS nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Beata Mazurek zdradza powody

 

Prawo i Sprawiedliwość nie weźmie udziału w tegorocznym Marszu Niepodległości. O powodach takiej decyzji napisała na Twitterze Beata Mazurek.

– PiS nie weźmie udziału w marszu 11 listopada.Chcieliśmy, aby był to marsz ponad podziałami politycznymi, bez partyjnych oznaczeń. Chcieliśmy, by nas wszystkich łączyły wyłącznie biało-czerwone barwy, na co niestety nie zgodzili się organizatorzy – napisała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości.

Wczoraj identyczna decyzję podjął prezydent Andrzej Duda, o czym poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Rzecznik przyznał, że rozmowy z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, przedstawicieli marszałka Senatu z reprezentantami Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (zrzeszającego środowiska narodowe, organizującego od 10 lat w Warszawie marsz w dniu 11 listopada) nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

Rzecznik prezydenta tłumaczył, że jednym z warunków Kancelarii Prezydenta było, aby na marszu znalazły się tylko biało-czerwone flagi, czego – zdaniem rzecznika prezydenta – nie było w stanie zapewnić Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Decyzję prezydenta Andrzeja Dudy komentował rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Damian Kita, który w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał, że “żadna organizacja, nawet państwo, jeśli organizuje swoje obchody nie jest w stanie zapewnić tego, aby ktoś nie przyszedł z inną flagą”.

Rzecznik MN dodał, że organizatorzy manifestacji organizowanej przez środowiska narodowe 11 listopada w stolicy cały czas zapraszają prezydenta Andrzeja Dudę do wzięcia udziału w Marszu Niepodległości.

Źródło: Stefczyk.info Autor: ac
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij