Świat

Skandal w rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Półnaga feministka zakłóciła nabożeństwo. Miała na sobie koronę cierniową

Półnaga aktywistka ultrafeministycznej organizacji Femen w katedrze św. Wita, Wacława i Wojciecha w czeskiej Pradze półnaga manifestowała przed ołtarzem. Kobieta miała na sobie nałożoną koronę cierniową oraz wypisane na ciele dwa napisy “Dlaczego nałożyliście nam koronę cierniową” oraz “miłość do prawdy”.

Zdarzenie miało miejsce w 40 rocznicę pontyfikatu Karola Wojtyły. Feministka Aneta Petani w skandaliczny sposób zakłóciła nabożeństwo sprawowane przez kardynała Dominika Dukę. Nie przypadkowo jej działalność zbiegła się osobą hierarchy Kościoła. Duchowny wcześniej bronił ks. prof. Petra Pihtę, który publicznie skrytykował “konwencję stambulską” oceniając ją jako narzędzie do “tłumienia wolności pod presją potężnego, genderowego i homoseksualnego lobby”. Aktywistka nie zgadza się z poglądami Pihty oraz większości przedstawicieli Kościoła na temat całej “konwencji”.

Wspomniany dokument był obiektem powszechnej krytyki ze strony katolickich naukowców oraz prawników. Wielu z nich podkreśla, że konwencja ma genderowy charakter antyrodzinny. Podobnego zdania jest także europoseł Marek Jurek, który uważa, iż dokument ma na celu walkę ze “stereotypowym postrzeganiem ról kobiet i mężczyzn”.

Źródło: Pch24 Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij