Publicystyka

Czy ona sprawdziła co udostępnia? Krystyna Janda publikuje fake newsa, a internauci nie zostawiają na niej suchej nitki

We wtorek polski internet zalała fotografia radomskiego Okna Życia, na którym miał wisieć napis, iż noworodki z wadami genetycznymi nie zostaną przyjęte. Wśród osób, które udostępniły zdjęcie była Krystyna Janda. Jak się okazało, fotografia jest fake newsem. 

“Okno Życia. Nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi. Brak chętnych na adopcję” – taki napis miał widnieć na Oknie Życia w Radomiu. Zdjęcie zostało opublikowane przez ponad 4 tysiące osób, w  tym przez Krystynę Jandę.

Internauci szybko jednak wykazali, iż fotografia została zmanipulowana, a rzeczywisty napis brzmi “Mamo – pozwól mi żyć”. I choć pojawiły się osoby, które uwierzyły w prawdziwość tego zdjęcia, zdecydowana większość uznała, iż Janda popełniła wpadkę udostępniając niesprawdzoną informację.
Mimo wszystko pojawiły się osoby, które uwierzyły w tego fake newsa. Okazuje się, że fotografia krąży w sieci już od 2 lat.  Do sprawy odniósł się ksiądz Edward Poniewierski, który zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

Źródło: mamadu.pl/ za Facebook Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij