Kraj

Cała Polska usłyszała jego żenujące seksistowskie żarty. Prezydent Legionowa odpowiada krytykom. Przygotujcie chusteczki

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski kilka dni temu zasłynął ze swojego specyficznego poczucia humoru podczas prezentacji kandydatów do rady miejskiej. Teraz polityk udostępnił film, w którym odpowiada na falę krytyki, jaka na niego spłynęła.

O sprawie informowaliśmy w weekend. Na Smogorzewskiego krytyka spadła po jego seksistowskich żartach na temat kandydatek czy żartów z imienia lub wyglądu innych osób. “Pani od seksu” czy “mamy tutaj dwie bardzo zaangażowane, a wręcz bym powiedział, napalone kandydatki” to tylko przykłady poczucia humoru polityka, który ostatecznie zrezygnował z pełnienia funkcji członka Platformy Obywatelskiej.

Prezydent Legionowa jednak nie pozostawił całej sprawy bez echa, udostępniając na swoim koncie na Facebooku film, w którym odnosi się do całej sytuacji.

-Trwa brudna, polityczna gierka – rozpoczyna swoje przemówienie Smogorzewski – Z ogólnopolskich mediów docierają do was nieprawdziwe informacje

Roman Smogorzewski próbuje się wytłumaczyć ze swojego zachowania. Zaznacza, że jest tylko człowiekiem i jak każdy z nas popełnia także błędy. Pyta się jednak, czy przez jeden niewłaściwy wieczór powinno przekreślać się to, co udało się mu i jego ekipie osiągnąć przez blisko 16 lat rządów.

-Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem – mówił, przytaczając słowa Jezusa Chrystusa

Polityk przedstawia  siebie jako ofiarę partii rządzącej, która od dłuższego czasu ma mieć na celu, jego zdaniem, zaszkodzenie mu. Ma się to odbywać głównie poprzez manipulacje mediami, które “wplątują go w afery gospodarcze” albo “wyrywają słowa z kontekstu” czy też “molestowanie seksualne”. Polityk nazywa takie informacje oszczerstwami, które uderzają w niego, jego rodzinę, a przede wszystkim małżonkę Małgorzatę, której podziękował za wsparcie i pocałował.

Prezydent Legionowa podziękowania kieruje także do kobiet z Porozumienia Samorządowego (legionowska partia), które również mają go wspierać i być “cały czas z nim”. Polityk zaznacza, że “wszystkie bardzo mocno ceni” i podkreślił, że na każdą z nich oddałby swój głos. Przeprosił jednak wszystkich tych, których mogło urazić jego kontrowersyjne wystąpienie.

Pod koniec wystąpienia Smogorzewski odniósł się do nadchodzących wyborów samorządowych, gdzie zachęcał do głosowania na niego oraz na Porozumienie Samorządowe.  Opowiedział o historii swoich rządów, podczas których udało mu się pokonać chorobę nowotworową, a także “wywalczyć niepodległość Legionowa w miejskim referendum”.

-Zapewne powinienem zrezygnować. Ale nie zrobię tego, ze względu na moją małą ojczyznę – wyznał

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij