Kraj

Oburzenie w opozycji. Lubnauer i Nowacka zdegustowane okładką lewicowej gazety

W obozie opozycji nie jest zbyt kolorowo. Sojusz z lewicową polityk Barbarą Nowacką miał pozwolić Koalicji Obywatelskiej na włączenie „piątego biegu”. Tymczasem totalna opozycja zdaje się jechać na „wstecznym”. Notowania sojuszu nie idą wcale do góry. Najwięcej traci na tym Platforma Obywatelska. Tylko od czasu dołączenia Nowackiej do KO partia odnotowała spore spadki w dwóch kolejnych sondażach – odpowiednio o 6 oraz 7 punktów procentowych. Powodów do radości w obozie opozycji nie ma. A na pewno tygodnik „Polityka” nie pomógł w polepszeniu nastrojów.
„Koalicja przypina skrzydła” brzmi tytuł najnowszego wydania „Polityki”. Redakcja, jako okładkową ilustrację, zamieściła uśmiechniętego Grzegorza Schetynę. Szefowi PO podpięto motyle skrzydła, na końcach których umieszczono Lubnauer oraz Nowacką.
Okładka stała się tematem żartów wśród internautów, którzy uważają, iż tygodnik zrobił z obu pań „dekoracje”. Zarówno liderka Nowoczesnej, jak i przewodnicząca organizacji Inicjatywa Polska odniosły się do publikacji lewicowej gazety za pośrednictwem Twittera. Obydwóm kobietom nie spodobała się okładka dziennikarzy.

To nie pierwszy raz, kiedy „Polityka” naraziła się opozycji. Kilka tygodni temu Rafał Woś, dziennikarz ekonomiczny, opublikował materiał w którym zachęcał PiS i lewicę do sojuszu. Na publicystę spadła fala krytyki, a władze tygodnika zdecydowały się na zakończenie współpracy z nim. 

JD/ za twitter/ TVP Info

fot. PAP/Marcin Bednarski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij