Kraj

Sztab Jakiego apeluje do Trzaskowskiego w sprawie ACTA 2.0 „Jego milczenie oznacza, że jest za ograniczeniem wolności słowa”

Przepisy mogą spowodować ograniczenie wolności w internecie – ocenił Oliwier Kubicki, szef sztabu wyborczego kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.
Zarówno Kubicki, jak i rzecznik sztabu Jakiego, Jacek Ozdoba, zaapelowali do Rafała Trzaskowskiego o ustosunkowanie się do całej sytuacji. Jak słusznie zostało zauważone, polityk PO w przeszłości był ministrem cyfryzacji, a do tej pory milczy na temat przyjęcia ACTA 2.0. 
Trzaskowski buduje swój wizerunek jako osoba, która jest bardzo wpływowa w Europie, a w tej sprawie milcy, schował głowę w piasek – mówił Kubicki –Musi się ustosunkować do tej sytuacji dlatego, że to właśnie jego koledzy z europarlamentu przyłożyli rękę do bardzo niebezpiecznych przepisów, które mogą ograniczyć wolność w internecie.
Z kolei Jacek Ozdoba uznał, iż będzie to test wiarygodności dla kandydata opozycji na prezydenta Warszawy. Jak dodał, jego milczenie będzie oznaczało poparcie dla dyrektywy.
Będzie wtedy kandydatem, który nie chce, aby wszyscy mieli dostęp do wolności słowa w internecie – ocenił
ACTA 2.0 zostało przyjęte 438 głosami europosłów „za”. Wiele osób uważa, iż jest to świadome działanie polityków, chcących uderzyć w wolność słowa w internecie. Stanowisko europosłów PO było dla polskiej społeczności zaskakujące. Przypominali, że to właśnie politycy opozycji opowiadali się za wolnością w mediach w internecie.
JD/ niezależna/ za Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij