Kraj

Mocne słowa Szydło: Trzeba skończyć z republikami kolesiów

Wicepremier i była szefowa Rady Ministrów Beata Szydło podczas sobotniej wizyty na Pomorzu Zachodnim i prezentacji kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych podkreślała, że w samorządach potrzebni są ludzie, którzy będą słuchać mieszkańców, ale także tacy, którzy będą współpracować z rządem.

“Ta oferta rządowa dla samorządów jest bardzo szeroka. My tylko w tym roku dwukrotnie ogłosiliśmy nowe projekty, które nie były przecież wcześniej planowane () a pojawiły się () specjalnie dedykowane dla samorządów” – powiedziała podczas konferencji prasowej w Kołobrzegu wicepremier. Dodała, że jest to spowodowane “dobrą”, “stabilną” sytuacją budżetu państwa i jest możliwość “realizacji kolejnych projektów”.

“I te kolejne projekty chcemy realizować z samorządami i dla samorządów” – powiedziała wicepremier.

Prezentując kandydata na prezydenta Kołobrzegu Macieja Bejnarowicza Beata Szydło podkreśliła, że jest to człowiek, do którego mieszkańcy będą “zawsze mogli przyjść”.

Przed budynkiem jednego z kołobrzeskich sanatoriów, w którym odbywała się konferencja prasowa zebrało się kilkanaście osób, które krzyczały m.in. “Konstytucja” i “Beata do domu”.

Podczas spotkania z wyborcami i prezentacji kandydatów PiS w Koszalinie Beata Szydło podkreślała konieczność zmian w samorządach.

“Po wielu latach funkcjonowania nowej struktury samorządowej, tych zmian, które zostały wprowadzone w latach 90. trzeba w tej chwili po prostu samorząd odświeżyć. Trzeba nowej energii, nowych pomysłów, nowych ludzi, którzy spojrzą inaczej na ten samorząd – przez pryzmat interesów mieszkańców miejsc, którymi chcą zarządzać” – mówiła Szydło.

Dodała, że po spotkaniach w regionie z kandydatami na różne szczeble samorządowe, zauważyła, że “idzie młodość”. “Że idzie energia, że idą nowi ludzie, z pomysłami, dobrze przygotowani, dobrze wykształceni” – zaznaczyła. Podkreśliła też, że trzeba “wyplenić” z samorządów “zgniłe układy, sieci powiązań, które przez wiele, wiele lat w wielu miejscach narosły” – zaznaczyła wicepremier.

“Nadszedł czas, żeby skończyć z republikami kolesi w samorządach” – powiedziała Szydło. Jak dodała, deklaracje składane podczas wyborów samorządowych zostaną wypełnione “tak jak wypełniliśmy nasze zobowiązania zakładane w kampanii wyborczej w 2015 r., dotyczące polityki rządu”.

Jak powiedziała wicepremier, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Koszalina Andrzej Jakubowski ma szansę, by “skończyć z chorym układem, który trawi to miasto” i który da miastu “wolność demokratycznego wyboru w dyskusji nad przyszłością”.

“Koszalin jest miastem z ogromnym potencjałem, przede wszystkim z ogromnym potencjałem swoich mieszkańców” – dodała Szydło.

W sobotę zaprezentowano jedynki na listach do rad miasta zarówno w Koszalinie, jak i w Kołobrzegu. Liderami list Prawa i Sprawiedliwości w pięciu okręgach w Koszalinie zostali Andrzej Jakubowski oraz obecni radni: Oliwia Skórka, Miłosz Janczewski, Anna Mętlewicz i Artur Wiśniewski. W Kołobrzegu na czele list do rady miasta znajdą się Renata Brączyk, Krzysztof Plewko, Maciej Bejnarowicz i Jacek Kalinowski.(PAP)

autorka: Elżbieta Bielecka

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij