Najnowsze wiadomości ze świata

20-miesięczne dziecko zmarło od uderzenia gradu

Gwałtowny grad sprawił, że wiele osób odniosło rany. 20-miesięczne dziecko zmarło po tym, gdy kula gradu trafiła je w głowę.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem w mieście Bisbal del Ampurdan w północnej części Katalonii. Hiszpański portal 20minutos informuje, że około godz. 20 miało tam miejsce gwałtowne gradobicie. Strażacy otrzymali aż 39 zgłoszeń z tego miasta i dwa kolejne z Forallac w prowincji Girona. Opady gradu spowodowały spore straty materialne i uszkodziły pojazdy i budynki.

 

Dla jednej rodziny zakończyły się tragicznie. Ich 20-miesięczne dziecko zostało trafione w głowę kulą gradu o średnicy 11 cm. Dziewczynka została natychmiast przewieziona do szpitala, ale niestety lekarzom nie udało się uratować jej życia, zmarła w środę rano. Oprócz niej obrażenia odniosło co najmniej 28 innych osób, z czego co najmniej jedna wymagała hospitalizacji.

Źródło: Stefczyk.info na podst. 20minutos Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij