Najnowsze wiadomości z kraju

20-latek chciał się popisać i stracił prawo jazdy. „Paląc gumę” potrącił pieszego

20-latek stracił prawo jazdy po tym, jak podczas popisów “palenia gumy” na ulicy w Bełchatowie (woj. łódzkie) potrącił pieszego i wiózł go na masce swojego auta przez kilkadziesiąt metrów. Młody kierowca tłumaczył policjantom, że chciał zużyć stare opony i popisać się przed znajomymi.

“Palenie gumy” polega na wprowadzeniu kół w ruch obrotowy, gdy samochód stoi nieruchomo w taki sposób, że zaczyna wydzielać się dym z opon.

Jak przekazała rzeczniczka bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska, wezwani do potrącenia pieszego funkcjonariusze ustalili, że 20-letni kierowca peugeota, stojąc w pobliżu jednego ze skrzyżowań w mieście “palił gumę” w swoim aucie. Gwałtownie zwiększał obroty silnika, przy jednoczesnym przytrzymaniu hamulca ręcznego. Powodowało to hałas i wydobywanie się dymu z trących o asfalt opon.

“Na tę sytuację zareagował jeden z mieszkańców, który widząc nieodpowiedzialne zachowane kierowcy postanowił zwrócić mu uwagę. Kiedy świadek zdarzenia wyszedł z terenu swojej posesji kierowca peugeota nagle zwolnił hamulec, powodując natychmiastowe zerwanie się auta z miejsca. W wyniku tego nieodpowiedzialnego zachowania potrącił pieszego, idącego w jego kierunku. 30-letni poszkodowany wpadł na pokrywę silnika pojazdu. W tej pozycji kierowca wiózł pieszego jeszcze przez kilkadziesiąt metrów” – wyjaśniła.

Dodała, że poszkodowany upadł na ziemię, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został zabrany do szpitala na badania.

W rozmowie z policjantami młody kierowca z powiatu bełchatowskiego tłumaczył, że chciał zużyć stare opony i popisać się przed znajomymi. Był trzeźwy. Za swoje zachowanie stracił już prawo jazdy. Odpowie za spowodowane zagrożenia w ruchu drogowym. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Pawlak
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij