Najnowsze wiadomości ze świata

2 mln ludzi na ulicach Londynu. Brytyjska policja przygotowuje się do pogrzebu królowej

Londyńska policja metropolitalna spodziewa się, że codziennie do dnia pogrzebu królowej Elżbiety II, który odbędzie się w poniedziałek 19 września, na ulicach brytyjskiej stolicy będzie się zbierać około 2 mln ludzi – podała w niedzielę stacja Sky News.

Tymczasem “The Sunday Times” poinformował, że nawet 1 mln osób będzie chciało oddać hołd zmarłej monarchini, przechodząc koło wystawionej na widok publiczny trumny z jej ciałem.

Zgodnie z ogłoszonym w sobotę oficjalnym planem uroczystości pogrzebowych, trumna zostanie w poniedziałek po południu wystawiona w katedrze w Edynburgu, gdzie pozostanie przez 24 godziny, a w środę po południu – w Pałacu Westminsterskim w Londynie. Tam pozostanie do niedzieli, czyli dnia przed pogrzebem, choć szczegóły organizacyjne dotyczące tego, w jakich godzinach będzie możliwe przejście obok trumny zostaną podane na początku nowego tygodnia.

Obecnie trumna z ciałem Elżbiety II jest w drodze z zamku Balmoral, gdzie zmarła, do Pałacu Holyroodhouse w Edynburgu, który był jej oficjalną rezydencją w Szkocji.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Niedziński
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij