Rozrywka

19-letnia influencerka ma szansę zostać królową Włoch

Książę Emanuele Filiberto z dynastii sabaudzkiej ma zamiar zrezygnować z swojego prawa do tronu Włoch. Oznacza to, że jego następcą zostanie jego 19-letnia córka, popularna influencerka.

Dynastia saubadzka zaczęła się w 1000 r., początkowo rządziła Sabaudią i Piemontem, a potem także Sycylią i Sardynią. Rządzili też Włochami od ich zjednoczenia w 1861 roku, a przedstawiciele tej dynastii zasiadali też na tronie Hiszpanii i Chorwacji. Włosi zlikwidowali monarchę w referendum w 1946 roku, ale dynastia nigdy nie zrezygnowała ze starań o tron i uważają, że – podobnie jak w Hiszpanii – zostanie w końcu reaktywowana.

Obecnie pierwszym w kolejce do chwilowo nieistniejącego tronu jest 50-letni książę Emanuele Filiberto. Arystokrata powiedział jednak mediom, że ma zamiar wkrótce zrezygnować ze swojego miejsca w kolejce. Oznacza to, że przejdzie ono na jego 19-letnią córkę Vittorię, której matką jest francuska aktorka Clotilde Courau.
Vittoria obecnie mieszka w Londynie, gdzie studiuje politologię i historię sztuki. Pracuje też jako modelka, a jej zdjęcie znalazło się niedawno na okładce francuskiego wydania magazyny Vanity Fair. Jest także popularną influencerką, a tysiące osób śledzą jej konto na Instagramie. Książę stwierdził, że to „rock&rollowa księżniczka”, która lepiej poradzi sobie z rolą następcy tronu od niego.

Jego decyzja nie jest do końca niespodziewana. Od początku w dynastii saubadzkiej tron dziedziczyli tylko męscy potomkowie. Dziadek Vittori, Vittorio Emanuele, zmienił jednak tę zasadę w zeszłym roku. Modelka powiedziała wtedy mediom, że był to najlepszy prezent, jaki mógł jej zrobić na osiemnaste urodziny. Dodała też, że Włochy są zbyt mało postępowe na królową, ale liczy na to, że to się zmieni. Większość sondaży pokazuje, że Włosi nie chcą reaktywacji monarchii.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Daily Mail Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij