Najnowsze wiadomości z kraju

19-latek z Wejherowa ukradł klacz i chciał ją wprowadzić do mieszkania w bloku. Powstrzymali go policjanci

Policjanci zatrzymali 19-latka w związku z kradzieżą klaczy. Mężczyznę zauważył świadek, gdy ten wprowadzał zwierzę do klatki schodowej czteropiętrowego bloku w Wejherowie. Mężczyzna chciał wprowadzić klacz do swojego mieszkania.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie aspirant sztabowa Anetta Potrykus poinformowała PAP, że w poniedziałek wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową czteropiętrowego bloku w Wejherowie.

“Na miejsce natychmiast zostali skierowani wejherowscy dzielnicowi. Pod wskazanym adresem w Wejherowie zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał 19-latka przed wejściem na wyższe piętra budynku. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał zabrać klacz do swojego mieszkania, które mieściło się na jednej z wyższych kondygnacji” – dodała Potrykus.

Klaczy nic się nie stało. Została przekazana właścicielowi stadniny w Wejherowie, a 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

We wtorek 19-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Źródło: (PAP) Autor: Krzysztof Wójcik
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij