Najnowsze wiadomości z kraju

18-letni turysta z Anglii wspiął się na słup trakcyjny i został rażony prądem

W nocy z poniedziałku na wtorek 18-letni turysta w rejonie stacji SKM Gdańsk Stocznia wszedł na słup trakcyjny i został porażony prądem.

“W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci odebrali zgłoszenie, że w rejonie stacji SKM Gdańsk-Stocznia doszło do wypadku z udziałem 18-letniego turysty” – podał we wtorek oficer prasowy gdańskiej komendy asp. szt. Mariusz Chrzanowski.Wyjaśnił, że ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna najprawdopodobniej wszedł na słup trakcyjny i wówczas doszło do porażenia prądem.

Radio Gdańsk podało, że 18-latek jest turystą z Anglii. Został porażony prądem o napięciu 3 tysięcy voltów i upadł na ziemię. Pomoc miał wezwać jego kolega. Rozgłośnia podała, że życie mężczyzny jest zagrożone, a rokowania nie są optymistyczne.

Oficer prasowy poinformował, że na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia i sporządzili dokumentację fotograficzną. “Funkcjonariusze ustalili świadków, sprawdzają też monitoringi” – zapewnił.

Źródło: PAP Autor: Piotr Mirowicz
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij