kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

17-latka zaatakowała nożem babcię. Szokujące okoliczności usiłowania zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała 17-latka, które zaatakowała swoją babcię nożem – poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak dodał, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. na wniosek prokuratora zdecydował w sobotę o aresztowaniu dziewczyny na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło 28 grudnia po godz. 15 w jednym z mieszkań przy ulicy Bojanowskiego w Ostrowie Wlkp. Z ustaleń policji wynika, że 17-letnia dziewczyna zaatakowała swoją babcię nożem.

67-letnią kobietę zabrano do szpitala i po opatrzeniu ran przewieziono na oddział ortopedii. Seniorka doznała ran ciętych w obrębie głowy, szyi i ręki. Przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom ranna kobieta miała powiedzieć, że tuż przed atakiem wnuczka poprosiła seniorkę, by ta ją do siebie przytuliła.

Dziewczynę zatrzymano, pobrano od niej krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.

Prokuratura wszczęła śledztwo. “Przesłuchano świadków i zgromadzono dokumentację medyczną, ale śledztwo nadal trwa” – powiedział prokurator.

Dodał, że dziewczyna przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Z zebranych informacji wynika, że relacje między dziewczyną a jej babcią były bardzo dobre. 17-latka systematycznie odwiedzała seniorkę w jej mieszkaniu.

Podejrzana usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi jej do 25 lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Ewa Bąkowska
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij