Zwłoki w lesie poszukiwany morderca Najnowsze wiadomości z kraju

17-latek spłonął w aucie. Jego koleżanka straciła panowanie nad pojazdem

W wyniku pożaru samochodu na dk 11 w Rogaszycach, zginął 17-latek, a dwie osoby trafiły do szpitala – podała w poniedziałek PAP oficer prasowy ostrzeszowskiej policji st. asp. Magdalena Hańdziuk.

17-latek spłonął w aucie. W poniedziałek po północy ostrzeszowska policja została zawiadomiona o tragicznym zdarzeniu drogowym w miejscowości Rogaszyce k. Ostrzeszowa. “Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na prostym odcinku drogi krajowej K11, poza obszarem zabudowanym, 19-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, kierując samochodem marki BMW, w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze straciła panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechała na prawe pobocze a następnie na przydrożną łąkę, gdzie auto zaczęło się palić” – powiedziała rzecznik policji.

Dwie osoby trafiły do szpitala

W samochodzie, oprócz kierującej znajdowało się dwóch pasażerów. Jeden z nich, 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast drugi pasażer, 19-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, trafił do miejscowego szpitala.

Kierująca pojazdem była trzeźwa i została przetransportowana do szpitala w Ostrowie Wlkp. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie.

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów

Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Październik charakteryzuje się zmienną aurą, co należy wziąć pod uwagę podczas kierowania pojazdem i uczestnictwem w ruchu drogowym w charakterze pieszego. Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież akademicka często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze. Szybciej zapadający zmrok oraz opady deszczu wymagają od wszystkich szczególnej ostrożności. Najwięcej bowiem w kwestii wspólnego bezpieczeństwa zależy od samych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj też:

Wypadek na A1. Policja wydała list gończy za kierowcą BMW, ujawniono jego tożsamość

Śmiertelny wypadek kierowcy quada. Chłopiec miał 14 lat

Potrącił dziecko i odjechał. „Przecież nic się nie stało”

Źródło: PAP/Stefczyk.info Autor: Ewa Bąkowska/red.
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij