policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

17-latek śmiertelnie potrącony przez dwa auta. Policja wyznaczyła nagrodę za wskazanie kierowcy

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych za informacje pozwalające zidentyfikować pojazd oraz kierowcę uczestniczącego w wypadku drogowym, w którym zginął 17-letni chłopak. Choć tragiczne zdarzenie miało miejsce 24 stycznia bieżącego roku, to policji do dzisiaj nie udało się ustalić tożsamości kierowcy, który przeciągnął ofiarę przez około 1500 metrów.

Jak ustaliła jarocińska policja, incydent miał miejsce 24 stycznia około godziny 7 rano w Cielczy, na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej, w kierunku Jarocina, w pobliżu przystanku autobusowego. Kierowca seata alhambry potrącił pieszego, który przechodził przez jezdnię. W wyniku uderzenia nastolatek upadł na przeciwległy pas drogi prowadzący do centrum Cielczy. Następnie, w nieznanych okolicznościach, został przeciągnięty przez inny, nieustalony pojazd na odcinku około 1500 metrów w kierunku Poznania. Jego ciało znaleziono w rejonie ul. Polnej.

Na miejscu zdarzenia pozostał jedynie pierwszy z kierowców. 54-letni mieszkaniec Jarocina usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku, za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Nie zastosowano wobec niego żadnych środków zapobiegawczych.

Drugi z kierowców odjechał z miejsca wypadku. Pomimo podjętych przez policję działań, do dzisiaj nie udało się zidentyfikować drugiego pojazdu, ani jego kierowcy. Policja apeluje do wszystkich osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje na temat drugiego uczestnika zdarzenia, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie pod numerem telefonu 47 775 52 00 (całodobowo) lub osobiście w siedzibie KPP Jarocin przy ul. Bohaterów Jarocina 15.

Za dostarczenie informacji prowadzących do ustalenia danych pojazdu i kierowcy Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu zaoferował nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Źródło: stefczyk.info/na podst.PAP Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij