Najnowsze wiadomości z kraju

17-latek aresztowany za znęcanie się nad mamą i babcią

Raciborski sąd aresztował 17-latka podejrzanego o znęcanie się nad mamą i babcią. Popychanie, uderzanie, poniżanie – to tylko kilka z form przemocy, jakie nastolatek stosował wobec kobiet – poinformowała w czwartek Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu.

Na początku czerwca babcia 17-latka poinformowała oficera dyżurnego, że w domu jej córki doszło do awantury. Wnuk miał grozić nożem swojej matce i mówić, że ją zabije.

„Mundurowi zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę oraz jej syna. 17-latek był bardzo pobudzony. Okazało się, że wcześniej nastolatek wszczął awanturę, podczas której uderzył i groził nożem swojej mamie” – relacjonowali policjanci.

Nastolatek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Jak wynika z ustaleń postępowania, nad bliskimi znęcał się fizycznie i psychicznie od kilku miesięcy. W środę sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował podejrzanego na dwa miesiące.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za znęcanie się grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Jeżeli ofiara jest osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, sprawcy może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij