Najnowsze wiadomości ze świata

14-letni gangster jest członkiem kartelu. Na koncie ma już osiem ofiar

Mówią na niego „El Chapito” i ma zaledwie 14 lat. Młodzieńcze lata spędzi za kratami więziennej celi po tym, jak otworzył ogień do ludzi bawiących się na przyjęciu. Nastoletni członek kartelu narkotykowego zabił w ten sposób osiem osób.

Meksykański Departament Bezpieczeństwa Publicznego poinformował o zatrzymaniu 11 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Jednym z nich jest 14-latek, który miał zabić osiem osób.

Według ustaleń śledczych 22 stycznia 14-latek podjechał motocyklem pod jeden z domów na ubogich przedmieściach Chimalhuacan w środkowym Meksyku. W budynku odbywało się wówczas przyjęcie. Młody przestępca otworzył ogień zabijając osiem osób i raniąc pięciu dorosłychoraz dwoje dzieci. Jedno ma 3 lata, a drugie jest rówieśnikiem napastnika.

Władze nie ujawniły personaliów 14-latka. Wskazano jedynie, że zatrzymany ma pseudonim „El Chapito”.

Mały Chapo to wyraźne odniesienie do barona narkotykowego Joaquina „El Chapo Guzmana” – zauważa Agencja Associated Press. Przestępca, o którym pisze AP, został uznany przez Departament Skarbu USA za „najpotężniejszego handlarza narkotykowego na świecie”. Obecnie przebywa w więzieniu.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij