Najnowsze wiadomości z kraju

13-latka urodziła dziecko w Głogowie. To jedna z najmłodszych mam w Polsce

W głogowskim szpitalu powiatowym 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Według informacji lokalnych mediów, ojcem jest 19-latek, który jest partnerem nastolatki. Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura. 

Nastoletnia mama, która na co dzień jest uczennicą jednej ze szkół w Głogowie, urodziła na początku listopada. Zarówno ona, jak i jej pociecha, czują się dobrze.

– Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia. Zgodnie z procedurami, powiadomiliśmy o wszystkim prokuraturę – opisywała w lokalnych mediach Ewa Todorov, rzeczniczka głogowskiego szpitala.

Zgodnie z procedurami, o sprawie prokuraturę powiadomiła też szkoła. Dyrektorka placówki poinformowała także, że  13-latka ma zapewnione nauczanie indywidualne w domu.

Lokalne media opisują, że o ciąży nastolatki nikt nie wiedział. Dziewczynka nosiła ubrania, które maskowały jej stan i do końca uczestniczyła w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego.

O tym, że postepowanie w tej sprawie jest prowadzone, mówiła Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy dodając jednocześnie, że ze względu na dobro mamy i dziecka nie może udzielać żadnych szczegółowych informacji.

Jeśli potwierdzą się spekulacje lokalnej prasy i ojcem dziecka okaże się osoba pełnoletnia, to może usłyszeć zarzut współżycia z nieletnią, za co grozi od dwóch nawet do dwunastu lat więzienia.

Serwis Radia Zet przypomina, że głogowska nastolatka jest jedną z najmłodszych mam w Polsce. Młodsza była tylko 12-latka, która w 2019 r. urodziła dziecko w Bielsku-Białej. Wcześniej, w 2016 r., również 12-letnia dziewczynka urodziła w Kielcach.

Źródło: Stefczyk.info Autor: red
Fot. PAP (zdjęcie ilustracyjne)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij