policja ustala szczegóły zabójstwa w hotelu Najnowsze wiadomości z kraju

13-latka urodziła dziecko na szkolnej wycieczce. Sprawą zajmie się prokuratura

13-latka urodziła dziecko w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze, gdzie przebywała na wycieczce szkolnej – podała w piątek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka. Matka i noworodek pod opieką ratowników zostali przewiezieni do szpitala.

Małgorzata Jurecka w piątek poinformowała, że dziecko przyszło na świat w środę późnym wieczorem.

Policjanci ustalili, że 13-latka pochodzi z województwa mazowieckiego. Urodziła w łazience. “W Zatorze przebywała na wycieczce szkolnej pod opieką nauczycieli, którzy powiadomili służby ratunkowe” – powiedziała Jurecka.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie pod kątem obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. “Materiały przekażemy do jednej z jednostek policji na Mazowszu” – dodała Jurecka.

Rzecznik poinformowała, że osobie pełnoletniej za coś takiego grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Jeśli sprawca nie ukończył 17 lat stanie przed sądem dla nieletnich.

Źródło: PAP Autor: Marek Szafrański
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij