pomagała wyłudzać pieniądze metodą na policjanta Najnowsze wiadomości z kraju

13-latka podejrzana o udział w oszustwach „na policjanta”. Wpadła w ręce prawdziwych funkcjonariuszy

Policjanci z Żoliborza na gorącym uczynku zatrzymali 13-latkę podejrzaną o udział w oszustwach dokonywanych metodą „na policjanta”. Dziewczynę oraz inne osoby podejrzewa się o to, że oszukała i usiłowała oszukać dwie osoby na kwotę 58 tys. zł.

“Do zatrzymania 13-latki doszło przy ulicy Broniewskiego. To tam żoliborscy policjanci zorganizowali zasadzkę, w którą wpadła kompletnie zaskoczona takim rozwojem sytuacji nastolatka. Zanim jednak do tego doszło nieustalona jeszcze osoba zadzwoniła do 94-letniego mężczyzny i podszywając się pod funkcjonariusza policji, pod pretekstem policyjnej akcji wymierzonej w przestępców, nakłaniała swoją ofiarę do pójścia do banku i wypłacenia z konta 40 tys. złotych” – przekazała podinsp. Elwira Kozłowska z żoliborskiej komendy policji.

Oszust polecił seniorowi, aby ten oczekiwał z pieniędzmi w domu i przekazał je osobie, która będzie znała wcześniej ustalone hasło. W umówionym miejscu na “odbieraka” czyli 13-latkę, zamiast pieniędzy czekali już prawdziwi policjanci.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Funkcjonariusze ustalili, że dzień wcześniej 13-latka odebrała od innej pokrzywdzonej 18 tyś zł. Dziewczyna poszukiwano również w celu doprowadzenia jej do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

“Sprawa nieletniej już trafiła do sądu. Nastolatka odpowie za oszustwo i usiłowanie oszustwa. Sprawa ma charakter rozwojowy” – poinformowała Kozłowska.

Policja ostrzega przed oszustwami “na wnuczka” i “na policjanta”. “Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny czy policjantów” – apeluje.

Zobacz też:

15-latka oszukiwała “na wnuczka” i “na policjanta”. Łącznie wyłudzono ponad 150 tys. zł

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij