Najnowsze wiadomości ze świata

Izrael zbombardował szkołę w Strefie Gazy

Siły izraelskie zaatakowały szkołę, w której chronili się uchodźcy. Zginęły 32 osoby.

Atak miał miejsce w czwartek rano. Wystrzelone z myśliwców rakiety trafiły w szkołę al-Sardi, która stała w obozie dla uchodźców Nuiserat w centralnej gazie. Szkoła była pod kontrolą Agencji Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA). Agencja poinformowała, że w szkole schroniły się tysiące uchodźców, które uciekły przed izraelskimi bombardowaniami z innych części Gazy.

Według świadków izraelskie rakiety trafiły w sale lekcyjne na drugim i trzecim piętrze. Palestyńska agencja Wafa poinformowała, że w nalocie zginęły 32 osoby. Według szpitalnej dokumentacji, którą widzieli reporterzy agencji AP, do szpitala Męczenników al-Aksy trafiły zwłoki 33 osób, które schroniły się w tej szkole. Wśród ofiar było 14 dzieci i 9 kobiet. Trafiły do niego także zwłoki sześciu osób, które zginęły w zbombardowanym przez Izrael domu.

Strona izraelska przyznała się do tego ataku. Twierdzą jednak, że w tej szkole chronili się bojownicy Hamasu, którzy przygotowywali kolejne ataki na izraelskich żołnierzy. Nie pokazali jednak na to żadnego dowodu. Hamas twierdzi, że to kłamstwo. „Okupanci okłamują opinię publiczną przez fałszywe, sfabrykowane historie, by usprawiedliwić brutalne przestępstwo, które popełnili wobec tuzinów uchodźców” – stwierdził Ismail al-Thawabta, rzecznik prasowy rządu Gazy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. AP Autor: WM
Fot. PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij