Najnowsze wiadomości ze świata

12-latka groziła śmiercią nauczycielce podczas lekcji. Tematem zajęć był islam

12-letnia uczennica groziła śmiercią nauczycielce podczas lekcji o islamie w gimnazjum Piotra i Marii Curie we francuskim Dreux, kilkadziesiąt kilometrów od Paryża – pisze we wtorek dziennik „Le Figaro”, powołując się na źródła policyjne.

Podczas lekcji poświęconej islamowi w piątek uczennica powiedziała do swojej nauczycielki: „Jeśli twoje lekcje nie spodobają się uczniom, może spotkać cię to samo, co jego”, po czym wskazała na zdjęcie Samuela Paty’ego, nauczyciela historii i geografii w gimnazjum w Conflans-Sainte-Honorine, któremu islamista obciął głowę w 2020 r. Paty omawiał na lekcji karykatury proroka Mahometa.

12-latka kilkakrotnie powtórzyła swoje groźby, twierdząc, że doskonale zdaje sobie sprawę, że Samuel Paty zginął „po wyjaśnieniu swoim uczniom rzeczy, które im się nie podobały w lekcji o islamie”.

Koledzy próbowali uświadomić uczennicy powagę jej słów, ale na próżno. Wezwana przez grono pedagogiczne nastolatka powtórzyła swoje groźby – podaje „Le Figaro”.

Nauczycielka złożyła skargę na policji. Uczennica została wezwana na przesłuchanie na komisariat.

Źródło: PAP Autor: ksta/ adj/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polska przegrała z Holandią

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij