Najnowsze wiadomości z kraju

12-latek uratował babcię z pożaru. Później wrócił do płonącego mieszkania po zwierzęta

Gdy w kamienicy wybuchł pożar, który ogarnął także mieszkanie, 12-latek nie wahał się ani chwili. Najpierw ewakuował z budynku swoją 83-letnią babcię, a gdy kobieta była już bezpieczna, nastolatek wrócił do mieszkania, by uratować swoje zwierzęta.

W niedzielę w jednej z kamienic w dzielnicy Bronowice w Lublinie wybuchł pożar. Ogień zajął klatkę schodową budynku oraz poddasze.

Podczas pożaru bohaterską postawą popisał się 12-latek, który przebywał w jednym z mieszkań wraz ze swoją babcią. Chłopiec mimo zagrożenia zadbał o bezpieczną ewakuację seniorki. Co więcej uratował także zwierzęta.

Dym zauważył 12-latek, który przebywał w jednym z lokali z babcią. Chłopiec od razu pomógł 83-latce bezpiecznie wyjść z budynku, a następnie szybko wrócił do mieszkania po swoje zwierzaki: psa i papugę – relacjonował nadkomisarz Kamil Gołębiewski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wezwani na miejsce zdarzenia strażacy, szybko poradzili sobie z ugaszenie pożaru. Nikomu nic się nie stało, a domownicy trafili do szpitala na badania kontrolne.

Wstępne ustalenia wskazują, że pożar mógł powstać przez niedopałek papierosa – wyjaśnił nadkomisarz Gołębiewski.

Źródło: stefczyk.info/na podst.polsatnews Autor: MS
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij