Najnowsze wiadomości z kraju

Długo się nie nacieszył. Młody kierowca stracił prawo jazdy zanim zdążył je odebrać

18-latek nie nacieszył się długo prawem jazdy. Stracił je, zanim zdążył je odebrać.

Zdarzenie miało miejsce w Lipowym Polu Plebiańskim w gminie Skarżysko-Kościelne. W czwartek policjanci z drogówki kontrolowali tam prędkość przejeżdżających samochodów. Chwilę przed 10:30 zatrzymali do kontroli 18-latka ze Starachowic, który przekroczył prędkość.

Młody kierowca jechał swoim BMW 83 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli przyznał, że nie odebrał jeszcze prawa jazdy, bo zrobił je kilka dni wcześniej. To jednak nie był koniec. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu i zdecydowali się na badanie alkomatem.

Okazało się, że 18-latek ma aż 1,2 promila alkoholu. Młody kierowca tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 800 złotych i 9 punktami karnymi. Za swoje zachowanie odpowie też przed sądem, gdzie grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do trzech lat więzienia.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij