Najnowsze wiadomości z kraju

Hołdys zadowolony ze startu Giertycha z list KO. “Przeciwnik na jego widok łapie gila ze strachu”

Wystawienie przez KO w wyborach Romana Giertycha wzbudziło wielkie kontrowersje. Pomysł ten jednak spodobał się Zbigniewowi Hołdysowi.

W niedzielę Donald Tusk odbył kolejny wiec wyborczy, który tym razem miał miejsce w Sopocie. W jego trakcie ogłosił, że były minister edukacji w rządzie PiS-Samoobrona-LPR Roman Giertych znajdzie się na listach KO do Sejmu. Wystartuje z ostatniego miejsca w województwie świętokrzyskim. Decyzja o umieszczeniu go właśnie tam jest raczej nieprzypadkowa – media informują, że właśnie tam wystartuje Jarosław Kaczyński.

Decyzja o wciągnięciu Giertycha na listy wywołała spore kontrowersje wśród osób łączonych z opozycją. Zwracano uwagę na jego dawne poglądy, które dla wielu wyborców KO mogą okazać się nie do zaakceptowania, kłopoty z prawem czy działalność w mediach społecznościowych. Hołdys nie należy jednak do tego grona. Jego zdaniem start Giertycha to dobry pomysł.

“Do piłkarskiej reprezentacji kraju powołuje się zawodników, którzy w meczu pokonają przeciwnika. Może to być również rosły obrońca, agresywny i bezlitosny, nie przez wszystkich lubiany” – napisał na Twitterze. “Co z tego, kiedy przeciwnik na jego widok łapie gila ze strachu? Jestem za Romanem Giertychem” – dodał.

Źródło: Stefczyk.info na podst. DoRzeczy Autor: WM
Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij